SCIO Hakkında

SCIO (Scientific Consciousness Interface Operation) bir elektrofizyolojik biofeedback cihazıdır...

DETAYLI BİLGİ

  Hakkımızda

Dr.Hasan Gökhan Şentürk

Homeopati ve biorezonans konularında uzmanlaşan Dr.Hasan Gökhan Şentürk, 2009 yılından bu yana özel muayenehanesinde bütüncül tıp yaklaşımı uygulayan bir tıp doktorudur.

2010 yılından bu yana Scio International S.r.l. (Romanya) firmasının Türkiye temsilcisi olarak Scio ve Eductor cihazlarının satış, pazarlama ve eğitimini yürütmektedir.

Ankara Deneme Lisesi mezunu olan Dr.Hasan Gökhan Şentürk, İstanbul Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra, 1987-1988 yılları arasında Antakya'da mecburi hizmetini yaptı; 1990-1998 yılları arasında SSK Göztepe Hastanesinin Beyin Cerrahi ve Koroner Yoğun Bakım Ünitelerinde çalıştı. 1996-1998 yılları arasında İ.Ü.DETAM master programına katıldı ve serbest oksijen radikalleri üzerine çalışma yaptı. Turkcell'de edindiği İşyeri hekimliği ve Koç Allianz'da edindiği sağlık sigortası hekimliği tecrübesinden sonra ilaç sektörüne geçerek Eczacıbaşı-Baxter'de Anestezi, Yoğun Bakım, Onkoloji ve Nutrisyon alanlarında medikal müdür olarak çalıştı, pek çok ilaç firmasına medikal eğitimler verdi. 2009 yılından bu yana özel muayenehanesinde hastalarını tedavi etmektedir.

Dr.Hasan Gökhan Şentürk, homeopati ile 1997 yılında Almanya'da tanıştı. Bu konudaki yayınları takip ederken bir yandan da Atina'da çalışan bir homeopattan özel dersler aldı. 2004-2007 yılları arasında Vithoulkas International Homeopathic Academy'de klasik homeopati eğitimi aldı. 2005 yılında Yeditepe Üniversitesinde Bilinçli Hipnoz eğitimi alan Dr.Hasan Gökhan Şentürk, 2010-2011 yıllarında Psikoterapi Enstitüsünde Dr.Tahir Özakkaş tarafından verilen Bütüncül Psikoterapi eğitimlerine katıldı. Romanya'daki Victor Babesh Tıp ve Eczacılık Fakültesi tarafından düzenlenen SCIO Kuantum Biofeedback Terapisi sertifika programını tamamlamıştır.

 

 

İrem Kuşçuoğlu Şentürk

 Liseyi Alman Lisesinde, üniversiteyi İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünde okuyan İrem Şentürk, Tıp Elektroniği branşından mezun oldu. Önce elektronik, sonra ilaç sektöründe operasyonel alanlarda uzun yıllar üst düzey yöneticilik yaptı. 2003 yılında homeopati ile, 2010 yılında SCIO Kuantum Biofeedback cihazı ile tanıştı.

Kurumsal hayatı bıraktıktan sonra tüm zamanını SCIO cihazı ile yaptığı çalışmalara ayırdı; SCIO ile stres danışmanlığının yanı sıra, cihazın satışı, tanıtımı, eğitimleri ve teknik desteğine yoğunlaştı.

İstanbul, İzmir ve Hindistan'da homeopati eğitimleri organize etti, Hintli, Amerikalı ve Slovak homeopati hocalarının eğitimlerinde tercümanlık yaparak bilginin yayılmasına hizmet etti.

​2013 yılında Viktor Babeş Üniversitesi'nde düzenlenen Elektronöroanatomi, Elektrofizyoloji, Biorezonans ve SCIO lisans üstü sertifika programını başarıyla tamamladı.

Biorezonans eğitiminin yanısıra Reiki, Akaşik Kayıtların Okunması, Access The Bars, Imei Qigong, Theta Healing, ODM, NLP Practitioner, Regresyon Uzmanlığı, Touch for Health eğitimlerine katıldı. Hem eğitim ve uygulama etkinliğini artırmak için, hem de kişisel gelişimi için eğitimlere katılmaya devam ediyor.

Yurtdışında pek çok SCIO seminerine gerek öğrenci, gerek eğitmen olarak katıldı.

​Türkiye'de verdiği temel ve ileri düzey eğitimlerle pek çok SCIO kullanıcısı yetiştirdi.