SCIO Hakkında

SCIO (Scientific Consciousness Interface Operation) bir elektrofizyolojik biofeedback cihazıdır...

DETAYLI BİLGİ

  Site Kullanım Koşulları

YASAL UYARI
Bu sitedeki bilgiler belirli bir tedavi protokolünü savunmak amacını taşımamaktadır; doktorunuz ile yapacağınız konsültasyonun yerini tutmaz. Bir hastalığın teşhisi veya tedavisi sadece doktorunuz tarafından yapılabilir.
 
SCIO cihazı stres ölçümleme ve stres azaltma amacıyla tasarlanmıştır. Stres haricinde herhangi bir hastalık tanısı koymaz. Stres pek çok nedenden kaynaklanabilir. SCIO cihazı, stresi gösteren elektrofizyolojik reaktiviteyi ölçer.
 
Sistem, biolojik ve tıbbi stres kaynaklarına verdiği çok hassas elektriksel reaksiyonları ölçümlemek üzere kalibre edilmiştir. Stres işaretleri çok erken evrelerinde algılanabilir; kişinin henüz farkında olmadığı durumlar ortaya çıkarılabilir. Bu nedenle, cihazın verileri deneyimli bir SCIO cihazı kullanıcısı tarafından yorumlanmalıdır.
 
SCIO cihazının, stres kaynaklarının belirlenmesi ve azaltılması dışında bir kullanımı yoktur. Cihazın ya da SCIO uzmanının yaptıkları doğrudan teşhise veya bir hastalığın tedavisine yönelik değildir. Bir tıp doktorunun tedavisinin yerine geçmez, ancak tamamlayıcı olarak hizmet eder. Sağlık problemleriniz için her zaman doktorunuzun tavsiyesine uymalısınız.