Sistemin Çalışma Mekanizması

Biyokimya ve hücresel biyolojinin geleneksel bakış açısında Newton fiziği doğrultusunda maddesel bir dünya anlayışı hakimdi, mekanik bir gerçekliğe odaklanılmıştı. Beden fizik ve kimya kurallarıyla çalışan bir makina olarak görülüyordu.

Oysa ki artık beyindeki nöral aktivitenin, bedenin dışındaki manyetik alandaki değişiklik üzerinden okunabildiği bir çağdayız. Gelişen kuantum fiziği sayesinde artık esas önemli olan şeyin maddeden çok bedenin çevresindeki akıllı enerji alanı olduğu düşüncesi kabul görüyor. Newton modeliyle açıklanamayan şekilde bilgi aktarımı gerçekleştiğini gösteren deneyler mevcut.

SCIO hassas ölçüm sistemi ile ruhsal, duygusal, zihinsel ve fiziksel düzlemdeki frekans dengesizliklerini belirleyen ve bunları hem fiziksel hem kuantum alanında dengeleyen ileri teknoloji bir biofeedback cihazıdır.

Bütünsel yaklaşımı ile homeopati, akupunktur, kayropraksi, NLP, renk terapisi, refleksoloji ve pek çok farklı terapi ekranlarıyla Doğu ve Batı enerjetik şifa çalışmalarını kapsar.

SCIO sistemi, yaklaşık 12.000 farklı bilgiyi frekans yoluyla verip kişinin tepkisini ölçer; bu tepkinin şiddetine göre sınıflar ve yorumlar. Bedenin yüksek tepki verdiği bilgiler akut stres alanları, çok düşük tepki verdiği bilgiler ise kronik stres alanlarını göstermektedir. Stres etkenlerini, hastalığa yol açan düşünce kalıplarını, bağışıklık sistemini zayıflatan duyguları, bedenin tepki verdiği travma yaşlarını fark etmek ve bilinç üstüne çıkarmak, bu bilgileri dengeleyerek nötralize etmek, başka bir deyişle enerji alanından silmek, vücudun doğal enerji akışını engelleyen blokajları çözerek, vücudun kendi kendini iyileştirme enerjisini aktive etmektedir.

SCIO, ruhsal, zihinsel, duygusal ve fiziksel stresi azaltarak vücudun kendini iyileştirme potansiyelini açığa çıkarır.