Radionics Nedir?

Radionics, kaynağını en saf ve en güçlü enerji olan evrensel enerjiden alan doğal bir şifa sistemidir.

Radionics’in Tarihçesi

1920’ler: Dr. Albert Abrams

Device

Dr. Albert Abrams, hastanın rezistansında meydana gelen değişikliği ölçerek hastalık tanısı koyabileceğini, hastaya batın perküsyonu uygularken fark etti. Dudağında kanser ülseri olan bir hastanın batın perküsyonu sırasında belli bir nokta, hasta batıya dönük yatarken tok, başka bir yöne bakarken boş bir ses veriyordu. Birçok denemeden sonra Abrams, kanser söz konusu olduğunda, karındaki belli bir bölge, hasta batıya dönük yatıyorken tok ses verdiği sonucuna vardı. Bu tüm kanser vakaları için geçerliydi.

Sağlıklı kişilerde perküsyon boş bir ses çıkarıyordu. Abrams bunun kanserli dokunun moleküllerinden yayılan spesifik bir radyasyon sonucunda oluşan bir kas kasılma refleksinden etkilenen sinir lifleri nedeniyle meydana geldiğine inandı. Bu radyasyonlar hastanın belli bir uzaklıktaki sinir liflerini etkiliyorsa, sağlıklı kişinin sinir lifleri üzerinde de benzer bir etkisi olacaktı.

Device

Abrams daha sonra, farklı hastalıkların, karnın farklı bölgelerinde benzer bir elektriksel etki yaratıp yaratmadığını merak etti ve gerçekten de, farklı mikrop ve virüslerin etkisine karşılık düşen karın bölgelerine ilişkin bir kartogram oluşturdu. Yalnız bu çalışma sırasında bir problemle karşılaştı; sifilis ile kanserin aynı bölgeyi etkilediğini fark etti. İkisini ayırt etmek için başka bir yöntem gerekiyordu. Bu radyasyonların kaynağının elektriksel olması nedeniyle, deneyi gerçekleştirdiği devreye bir değişken direnç, yani reosta ekledi.

Bu sayede, devrede, kanser söz konusu olduğunda 50 Ohm, sifiliste ise 55 Ohm kullanmak gerektiğini buldu. Böylece ilk Radionics doğmuş oldu; çeşitli organlar, hastalıklar ve remediler belirlemek için değişken rezistanslardan oluşan bir aparattan oluşuyordu. Abrams yüzlerce hastalık, virüs ve mikrobun rezistanslarını bir tabloda topladı. Hastaya verilen elektromanyetik dalgalar, hastalığın radyasyonunun etkilerini sıfırlıyordu.

Abrams’ın Radionics Kanunları

Device
  • Her madde radyasyon yayar.
  • Madde tarafından yayılan radyasyon, o maddenin moleküler yapısının bir fonksiyonudur.
  • Bu radyasyon, insan vücudunda bilgi taşıyan sinir sistemini etkiler.
  • Bu radyasyonun doğası elektromanyetiktir.
  • Düşüncelerin de doğası elektromanyetiktir ve radyasyon üzerine etki eden bir enerji alanı yaratır.

1940'lar: Ruth Drown

Drown, Abrams'ın icat ettiği cihazı daha da hassas hale getirerek geliştirdi. Aletin devresine kauçuk bir diyafram ekleyerek deneylere devam etti ve Abrams'ın frekans tablosunu genişletti. Uzaktan terapi fikrini ilk geliştiren de Drown oldu.

1950'ler: George Delawarr

Abrams ve Drown'un çalışmalarına devam ederek "Base 10" olarak adlandırılan cihazı icad etti.

1975'ler: Malcolm Rae

Rae, "Manyeto-Geometrik" olarak bilinen radionik cihazın yaratıcısıdır.

1980'ler: Jaco Malan

Malan'ın uzmanlığı homeopati ve iridoloji dallarındaydı. Hocası, kliniğinde kullandığı homeopatik Remedileri Radionics cihazı ile yaptığı için 1989 yılında Albert Schweizer Ödülü’nü almıştı.