Touch for Health

Device

Touch for Health, insanların bedenleriyle yeniden bağlantıya geçmesine ve doğal dengeleyici sistemlerini harekete geçirmesine yardım eder.

Touch for Health ile beden postüründe çok önemli 14 kası test etmeyi, kendinizin, ailenizin, arkadaşlarınızın ve danışanlarınızın enerjisini dengelemek için kas testini kullanmayı öğreneceksiniz.

Eğitimin sonunda kendinizin ve diğer katılımcıların postüründeki iyileşmeyi göreceksiniz.

Zihinde veya duyguda her şey dengede değilse, bunun izleri bedende de bulunur. Touch for Health tüm sistemdeki dengenin yeniden oluşmasına yardımcı olur; böylece bedenin kendini iyileştirme özelliği gelişir. Kişinin fiziksel ve psikolojik durumunda iyileşme, öğrenme yeteneğinde artış görülür.

Touch for Health uygulamalarında, Geleneksel Çin Tıbbının 5 Element bilgisi de kullanılır. Enerji akışı sorunu yaşanan meridyenler belirlendikten sonra, ilgili kasları çalıştırmak, nörovasküler noktalara ve nörolenfatik noktalara yapılan dokunuşların yanı sıra hangi rengin iyi geleceği, hangi gıdaların enerji akışını düzelteceği, yaşamda hangi duygunun bu blokaja neden olduğu bilgilerinden de faydalanılır.

Touch for Health, Geleneksel Çin Tıbbının enerji modeli ile Batıda geliştirilen Kinesiyolojinin mekanik kas testinin, bu kasın gücü, beyinle iletişimi ve enerji akışını gösteren bir biofeedback yöntemi olarak kullanılmasını birleştirmiştir. Akupunktur ya da akupressur noktaları ile Batıda kullanılan bazı noktalar, beden postürünü ve enerji düzeyini iyileştirmek üzere kombine edilmektedir.